Kuvapankki

Tämä sivu on tarkoittettu ainoastaan Schwarzkopfin asiakkaille. Mikäli olet asiakkaamme, voit syöttää kirjautumisavaimen alla olevaan kenttään. Olemme lähettäneet avaimen sähköpostiisi. Vaihdamme avaimen säännöllisin väliajoin. Mikäli et ole saanut avainta tai avain on hukkunut ota yhteyttä toimistoomme!

Alla tuotteisiin liittyvät korkearesoluutiokuvat: 

Jos tuotekuvien yhteydessä käytetään imagokuvia, kuvan on oltava kyseisen tuotesarjan imagokuva. Esim. BC Bonacure -pullot → BC Bonacure -imagokuva ja BC Bonacure -logo.

Color Freeze Spray Conditioner 400ml 4045787427905

Moisture Kick Spray Conditioner 50ml 4045787427127

Peptide Repair Rescue Sealed Ends 30ml 4045787427202

Color Freeze Rich Micellar Shampoo 50ml 4045787426861

Excellium Taming Conditioner 4045787312607

IGORA VarioBlond Silver

IGORA Vibrance Gloss and Tone

IGORA Vibrance Gloss+Tone Developer

IGORA-HIGHLIFTS Stoerer mockup

Oil Ultime Argan Oil 100ml 4045787404081

Oil Ultime Barbary Fig Oil 100ml 4045787404005

Oil Ultime Light Oil Mousse Treatment - Tehohoitovaahto hiuksille 200ml 4045787406832

Oil Ultime Light Oil Shampoo 300ml 4045787406771

Oil Ultime Light Oil Spray - Hoitosuihke 200ml 4045787407174

Oil Ultime Marula Oil - Hennoille hiuksille 100ml 4045787404043

Oil Ultime Oil in conditioner 200ml 4045787407198

Oil Ultime Oil in Shampoo 300ml 4045787407204

Oil Ultime Rose Oil 100ml 4045787404128

OSiS+ Big Blast volyymigeeli 200ml 4045787314786

OSiS+ Blow go 200ml 4045787314090

OSiS+ Boho Rebel ruskea 300ml 4045787458053

OSiS+ boho Rebel tumma 300ml 4045787458077

OSiS+ Boho Rebel vaalea 300ml 4045787458039

OSiS+ Bouncy Curls kiharageeli 200ml 4045787314748

OSiS+ Curl Honey Kiharavoide 150ml 4045787315004

OSiS+ Damped 200ml 4045787333541

OSiS+ Dust It 10g 4045787314199

OSiS+ Elastic 300ml 4045787314052

OSiS+ FabFoam joustava volyymivaahto 200ml 4045787402643

OSiS+ Flatliner 200ml 4045787314908

OSiS+ Flexwax 85ml 4045787314700

OSiS+ Flexwax 85ml

OSiS+ Freeze 300ml 4045787314212

OSiS+ Freeze pumppulakka 200ml 4045787314571

OSiS+ G.Force 150ml 4045787314533

OSiS+ Grip voimakas vaahto 200ml 4045787401653

OSiS+ Hairbody muot.-hoitosuihke 200ml 4045787314434

OSiS+ Magic 50ml 4045787314397

Color Freeze Rich Micellar Shampoo 4045787428797

Color Freeze Sulfate Free Shampoo 4045787428759

Color Freeze Rich Micellar Shampoo 500ml 4045787427882

3DMEN HairBody shampoo 250ml 4045787264548

3DMEN Hilseshampoo 250ml 4045787264524

3DMEN Hiusjuuria aktivoiva shampoo 250ml 4045787264500

3DMEN Muovailuvaha 100ml 4045787263770

3DMEN Rakennevaha 100ml 4045787265040

3DMEN Syväpuhdistava shampoo 250ml 4045787264609

3DMEN Voimakas muotoilugeeli 150ml 4045787263855

Mad About Curl Puhdistava hoitoaine 300ml (Low Foam) 4045787394856

Mad About Curls Esi-uudelleen muotoilija (Quencher) 200ml 4045787394979

Mad About Curls Hoitoaine 250ml 4045787394894

Mad About Curls Muotoiluvoide 200ml 4045787395051

Mad About Curls Muotovaahto 150ml 4045787395075

Mad About Curls Tehohoito 200ml 4045787394931

Mad About Waves Hoitoaine 250ml 4045787394689

Mad About Waves Hoitosuihke 250ml 4045787394702

Mad About Waves Kuivashampoo 150ml 4045787394764

Mad About Waves Rakennesuihke 200ml 4045787394726

Mad About Waves Rakennevoide 150ml 4045787394740

Mad About Waves Sulfaatiton shampoo 300ml 4045787394627

BlondMe BlushWash Mansikka 250ml 4045787423747

BlondMe Keratin Restore Bonding hoitoaine 200ml 4045787369915

BlondMe Keratin Restore Bonding Shampoo 250ml 404578736779

BlondMe Keratin Restore Bonding tehohoito 200ml 4045787369939

BlondMe Keratin Restore puhdistava hoitoaine 500ml 4045787378849

BlondMe Sävysuihke Mansikka 250ml 4045787368642

BlondMe Silottava eliksiiri 150ml 4045787370119

BlondMe Tone Enhancing Bonding Shampoo Warm Blondes 250ml 4045787370010

BlondMe Tone enhancing Bonding tehohoito Warm Blondes 200ml 4045787381986

BlondMe Tone Enhancing hoitosuihke Cool Blondes 150ml 4045787369892

Goodbye Yellow Shampoo 300ml 4045787394979

IGORA ABSOLUTES Silverwhite

IGORA Absolutes

IGORA Color10

IGORA ColorWorx

IGORA FashionLights Fibrebond

IGORA NudeTones

IGORA Opulsenscence

IGORA Pearlescence

IGORA Royal Absolutes AgeBlend

IGORA Royal Oil Developer

IGORA VarioBlond Blue

IGORA VarioBlond CoolLift

IGORA VarioBlond CreamLightener

Repair Rescue Nutri-Shield Seerumi 28ml+28ml 4045787430646

Repair Rescue Shampoo 250ml 4045787427523

Repair Rescue Shampoo 500ml 4045787427226

Repair Rescue Syväravitseva tehohoito 200ml 4045787429091

Repair Rescue Tehohoito 200ml 4045787429077

Scalp Genesis Anti-Dandruff Shampoo 200ml 4045787384185

Scalp Genesis Purifying Shampoo 200ml 4045787384185

Scalp Genesis Root Activating Shampoo 200ml 4045787430011

Scalp Genesis Soothing Shampoo 200ml 4045787429978

IGORA Expert Mousse 9,5-1 4045787292275

Color Freeze Silver Micellar Shampoo 4045787430134

Color Freeze Gold Shimmer Micellar Shampoo 4045787430172

Color Freeze Vibrant Red Micellar Shampoo 4045787430257

Color Freeze Conditioner 404578742937

Color Freeze Spray Conditioner 4045787429275

Color Freeze Treatment 4045787429312

Moisture Kick Shampoo 4045787429138

Moisture Kick Conditioner 4045787429459

Moisture Kick Spray Conditioner 4045787429497

Moisture Kick Treatment 4045787429534

Moisture Kick BB Hydra Pearl 4045787438017

Moisture Kick Curl Power 4045787430585

Peptide Repair Rescue Deep Nourishing Shampoo 4045787428698

Peptide Repair Rescue Shampoo 4045787427523

Peptide Repair Rescue Conditioner 4045787428834

Peptide Repair Rescue Spray Conditioner 4045787427608

Peptide Repair Rescue Deep Nourishing Treatment 4045787429091

Peptide Repair Rescue Treatment 4045787429077

Peptide Repair Rescue Nutri Shield Serum 4045787430646

Peptide Repair Rescue Sealed Ends 4045787430523

Keratin Smooth Shampoo Perfect 4045787429558

Keratin Smooth Perfect Conditioner 4045787429572

Keratin Smooth Perfect Treatment 4045787429695

Q10 Time Restore Shampoo 4045787429596

Q10 Time Restore Conditioner 4045787429619

Q10 Time Restore Spray Conditioner 4045787429831

Q10 Time Restore Treatment 4045787429756

Q10 Time Restore Rejuvenating Serum 4045787430790

Collagen Volume Booster Shampoo 4045787429633

Collagen Volume Booster Whipped Conditioner 4045787429879

Collagen Volume Booster Perfect Foam 4045787430370

Scalp Genesis Purifying Shampoo 4045787384185

Scalp Genesis Anti Dandruff Shampoo 4045787429930

Scalp Genesis Soothing Shampoo 4045787429978

Scalp Genesis Root Activating Shampoo 4045787430011

Excellium Plumping Shampoo 4045787323474

3D MEN CARE Deep Cleansing Shampoo 4045787264609

3D MEN CARE Anti-Dandruff Shampoo 4045787264524

3D MEN Strong Hold Gel 4045787263855

3D MEN Molding Wax 4045787263770

3D MEN TextureClay 4045787265040

Oil Ultime Light Mousse Treatment 4045787406832

Oil Ultime Marula Oil 4045787404043

Oil Ultime Rose Oil 4045787404128

Oil Ultime Argan Oil 4045787404081

Oil Ultime Barbary Fig Oil 4045787404005

Mad About Waves Sulfate Free Cleanser 4045787394627

Mad About Waves Conditioner 4045787394689

Mad About Waves Spray Conditioner 4045787394702

Mad About Waves Texturizing Spray 4045787394726

Mad About Waves Texture Balm 4045787394740

Mad About Waves Dry Shampoo 4045787394764

Mad About Curls Conditioner 4045787394856

Mad About Curls Treatment 4045787394931

Mad About Curls Twister Definition Cream 4045787395051

Mad About Curls Light Whipped Foam 4045787395075

Mad About Curls High Foam Cleanser 4045787394856

Mad About Curls Low Foam Cleanser 4045787394801

Mad About Curls Quencher Oil Milk 4045787394979

Good Bye Yellow Neutralizing Wash Shampoo 4045787404821

OSiS+ Grip 4045787401653

OSiS+ ToppedUp 4045787401592

OSiS+ Fab Foam 4045787402643

OSiS+ DustIt Powder 4045787314199

OSiS+Whipped Wax 4045787314861

OSiS+ Flexwax 4045787314700

OSiS+ MightyMatte 4045787314762

OSiS+ SandClay 4045787352030

OSiS+ Session Label Miracle 15 4045787370416

OSiS+ SessionLabel PowderCloud 4045787366884P

OSiS+ Session Label Coal Putty 4045787370430

OSiS+ Session Label Molding Paste 4045787370539

BlondMe All Blondes Bonding Cleansing Conditioner 500ml 4045787378849

BlondMe Keratin Restore Bonding Conditioner 4045787369915

BlondMe Keratin Restore Bonding Mask 4045787369939

BlondMe Shine Elixir 4045787370119

BlondMe Cool Blondes Tone Enhancing Spray 4045787369892

BlondMe Tone Enhancing Cool Blondes Bonding Mask 4045787369977

BlondMe InstantBlush Mansikka 4045787368642

BlondMe BlushWash Mansikka 4045787423747

Moisture Kick Shampoo 500ml 4045787427820

Moisture Kick Spray Conditioner 400ml 4045787427844

Peptide Repair Rescue Shampoo 500ml 4045787427226

Excellium Taming Treatment 4045787312386

Excellium Taming Milk 4045787312560

Excellium Plumping Mousse 4045787312744

Excellium Plumping Tonic 4045787312942

Excellium Beautifying Silver Shampoo 4045787322583

Excellium Beautifying Treatment 4045787322668

Excellium Beautifying Silver Spray 4045787322729

Excellium Beautifying Steel Spray 4045787322743

Excellium Beautifying Souffle 4045787322682

Excellium Beautifying Balm 4045787322705l

Oil Ultime Barbary Argan Treatment 4045787406634

OSiS+ Mess Up 100ml 4045787314601

OSiS+ Mighty Matte 85ml 4045787314762

OSiS+ Play Tough 150ml 4045787314946

OSiS+ Puuteripilvi 8g 4045787366884 (2)

OSiS+ Puuteripilvi 8g 4045787366884

OSiS+ Refresh Dust 300ml 4045787387759

OSiS+ Rock Hard 150ml 4045787314557

OSiS+ Sand Clay karhea rakennevaha 85ml 4045787352030

OSiS+ Session 100ml 4045787314885

OSiS+ Session 300ml 4045787314298

OSiS+ Session Label Hiilivaha (Coal Putty) 65ml 4045787370430

OSiS+ Session Label joustava hiuskiinne 300ml 4045787370256

OSiS+ Session Label Miracle15 4045787370416

OSiS+ Session Label Muotoiluvaha 65ml 4045787370539

OSiS+ Session Label Powder Cloud

OSiS+ Session Label Salt Spray 200ml 4045787370393

OSiS+ Session Label Voimakas hiuskiinne 300ml 4045787370317

OSiS+ Session Label Volyymivaahto 200ml 4045787370379

OSiS+ Sparkler 300ml 4045787314373

OSiS+ Tame Wild silottava voide 150ml 4045787322323

OSiS+ Thrill 100ml 4045787314014

OSiS+ Topped Up kevyt muotovaahto 200ml 4045787401592

OSiS+ Undercoat pohjustusvoide 75ml 4045787322262

OSiS+ Upload volyymivoide 200ml 4045787401592

OSiS+ Volume up 250ml 4045787314632

OSiS+ Whipped Wax 85ml 4045787314861

OSiS+ Wind Touch volyymipaste 150ml 4045787363180

Collagen Volume Boost Perfect Foam -hoitovaahto 200ml 4045787430370

Collagen Volume Boost Shampoo 250ml 4045787429633

Collagen Volume Booste Vaahtoava hoitoaine 150ml 4045787429879

Color Freeze Gold Shimmer Micellar Shampoo 250ml 4045787430172

Color Freeze Hoitoaine 200ml 4045787429237

Color Freeze Hoitosuihke 200ml 4045787429275

Color Freeze Hoitosuihke 400ml 4045787427905

Color Freeze Rich Shampoo 50ml 4045787426861

Color Freeze Rich Shampoo 250ml 4045787428797

Color Freeze Rich Shampoo 500ml 4045787427882

Color Freeze Silver Micellar Shampoo 250ml 4045787430134

Color Freeze Tehohoito 200ml 4045787429312

Color Freeze Vibrant Red Micellar Shampoo 250ml 4045787430257

Ecellium Silottava shampoo 200ml 4045787312485

Excellium Kosteuttava seerumi 30ml 4045787312645

Excellium Silottava hoitoaine 150ml 4045787312607

Excellium Silottava muotoiluneste 100ml 4045787312560

Excellium Silottava tehohoito 150ml 4045787312386

Excellium Silverwhite hopeasuihke 100ml 4045787322729

Excellium Silverwhite muotoiluvoide 150ml 4045787322705

Excellium Silverwhite muotovaahto 200ml 4045787322682

Excellium Silverwhite shampoo 200ml 4045787322583

Excellium Silverwhite terässuihke 100ml 4045787322743

Excellium Tuuheuttava hiusvesi 100ml 4045787312942

Excellium Tuuheuttava muotovaahto 200ml 4045787312744

Excellium Tuuheuttava shampoo 200ml 4045787323474

Excellium Tuuheuttava Suihke 200ml 4045787312683

Fibre Force smart seerumi 30ml 4045787350708

Fibre Force vahvistava pohjustaja (hoitosuihke) 200ml 4045787430073

Fibre Force vahvistava shampoo 200ml 4045787429794

Fibre Force vahvistava suojavoide 150ml 4045787348040

Fibre Force vahvistava tehohoito 150ml 4045787347807

Keratin Smooth Perfect Hoitoaine 200ml 4045787429572

Keratin Smooth Perfect Shampoo 250 4045787429558

Keratin Smooth Perfect Tehohoito 200ml 4045787429695

Moisture Kick BB Hydra Pearl 100ml 4045787438017

Moisture Kick Curl Power 5 -hoitovoide 125ml 4045787430585

Moisture Kick Hoitoaine 200ml 4045787429459

Moisture Kick hoitosuihke 50ml 4045787427127

Moisture Kick Hoitosuihke 200ml 4045787429497

Moisture Kick Hoitosuihke 400ml 4045787427844

Moisture Kick Shampoo 250ml 4045787429138

Moisture Kick Shampoo 500ml 4045787427820

Moisture Kick Tehohoito 200ml 4045787429534

Q10 Time Restore Hiuspohja seerumi 30ml 4045787430790

Q10 Time Restore Hoitoaine 200ml 4045787429619

Q10 Time Restore Hoitosuihke 200ml 4045787429831

Q10 Time Restore Shampoo 250ml 4045787429596

Q10 Time Restore Tehohoito 200ml 4045787439756

Reapir Rescue Latvasuoja 75ml 4045787430523

Repair Rescue Hoitoaine 200ml 4045787428834

Repair Rescue Hoitosuihke 200ml 4045787429015

Repair Rescue Hoitosuihke 400ml 4045787427608

Repair Rescue latvasuoja 30ml 4045787427202

Repair Rescue Latvasuoja 75ml 4045787430523

Markkinointi- ja tuotekuvat


Kuvapankin kuvat on tarkoitettu mainonta- ja markkinointitarkoituksiin. Niitä saa käyttää ainoastaan Schwarzkopf Professional -tuotteiden yhteydessä. Luvallista EI ole käyttää Schwarzkopf Professional -kuvia toisen valmistajan logon yhteydessä. Tuotemerkkien (esim. OSiS+ ja BC Bonacure) imagokuvia saa käyttää ainoastaan ko. tuotemerkin tuotekuvien kanssa, eikä niitä siten saa käyttää muiden tuotteiden yhteydessä.

Kuva-arkiston kuvat on tarkoitettu käytettäviksi lehti- ym. painettavissa ilmoituksissa sekä esim. yrityksen internet-sivuilla. Korkean laatunsa vuoksi niiden lataus voi kestää kauan, varsinkin perinteisellä modeemiyhteydellä. Kuvien käyttöoikeuden loukkaamisesta aiheutuvista kustannuksista vastaa vahingon aiheuttaja.

Korkearesoluutiokuvat ovat painokooltaan n. kymppikuvan luokkaa, resoluutioltaan 300 dpi ja tiedostoformaatiltaan JPG. Kuvat ovat RGB-muodossa, joten painettavaan materiaaliin ne on muutettava CMYK-muotoon.

Jos haluat lisätietoja käyttö- ja julkaisuoikeuksista, ota yhteyttä Schwarzkopf Professional Finland puh. 020 122 3667.